Projekt Ježíškova vnoučata

27. 11. 2018
Do projektu Ježíškova vnoučata Českého rozhlasu jsme se zapojili poprvé vloni. Zpočátku jsme nevěděli, jak k tomu přistoupit. Klienti byli překvapení, že jim někdo cizí chce něco věnovat. Ale když jsme se do toho naplno pustili, vzniklo několik milých přátelství, dárky udělali velkou radost a podařilo se splnit i několik tajných snů.
Naši klienti měli vesměs skromná přání, předplatné časopisu nebo novin, kosmetiku nebo vlnu na pletení. Ale několik přání bylo opravdu speciálních. Za všechny bychom asi mohli jmenovat tajné přání jednoho z našich uživatel, který celý život pracoval jako profesionální řidič, a to konkrétně vozů Tatra a různých skříňových Avií. Ježíškovo vnouče se chopilo organizace a jedno prosincové odpoledne se před vchodem do domova objevila krásná modrá smrdící Tatra. Nebylo snadné pána do kabiny dostat, protože již není plně mobilní, ale našlo se dost ochotných rukou, takže se po chvíli díval zase na svět z kabiny jeho milovaného auta. Společně s vlastníkem a řidičem Tatry probrali pár chlapských věcí a znovu se vrátil aspoň na okamžik do doby, kdy bylo ještě všechno jinak. 

Z dalšího nevinného a skromního přání speciálního fyzio polštáře vzniklo postupně partnerství a teď si dovolíme říci i přátelství s dalším Ježíškovým vnoučetem, a díky kterému se můžeme chlubit krásným kalendářem "Krásná 2019" (o jehož myšlence a zrodu si můžete přečíst v další kapitole Příkladů dobré praxe).

Letos jsme se zapojili do projektu Ježíškových vnoučat znovu a i když je někdy těžké v hektické předvánoční době zprostředkovat spojení dárců a obdarovaných, pouštíme se do toho, protože to stojí za to.

 
top