Jsme on-line: videohovory a jiné nejen za koronaviru

15. 06. 2020
Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré. Ačkoli doba koronavirová, kterou jsme si všichni prošli na jaře, byla velice náročná a stresující, přinesla mnoho starostí a obav, při hodnocení s odstupem na ní jde najít i něco pozitivního.
Krize má tendenci pomoci nám posunout se kupředu možná rychleji, než bychom posun realizovali za normální klidné situace. Jednou z takových věcí je zapojení Domova pro seniory Koniklecová více do on-line světa. O zřízení profilu na Facebooku jsme uvažovali již dříve, ale vždy jsme se nad něčím zasekli a snahu nedokončili. Ale abychom v době, kdy byly zakázány návštěvy a obyvatelé domova nemohli krom zahrady domova ani ven, pomohli zajistit alespoň trochu kontaktu s blízkými, zřídili jsme domovu profil nejen na Facebooku, ale také Skype, Whats up a Viber. Klienti tak mohli díky videohovorům své blízké nejen slyšet, ale i vidět webkamerou a popovídat si skoro jako „naživo“.

Mimo notebooku jsme díky daru od firmy Philip Morris ČR a.s. ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb a Nadací Charty 77 za přispění dalších partnerů mohli využívat také tablet. To nám velice pomohlo v pokojích, kde zatím není dostupné připojení přes wifi.
Pro klienty byly videohovory příjemným zpestřením a jedinou možností jak se „setkat“ se svými dětmi, vnoučaty a dalšími blízkými. A jak se ukázalo postupně, zájem o využívání této možnosti komunikace je i nadále nejen těmi, co bydlí dále a nemohou přijít osobně tak často na návštěvu.

Termín videohovoru je možné domluvit si kdykoli se sociálními pracovnicemi telefonicky nebo mailem.
royalty-free-communications-clipart-illustration-49021-(2).jpg
top